Génbankba agrár-, kertészmérnököt keresnek

A Növényi Diverzitás Központ (NÖDIK) szakmai tevékenységének rövid összefoglalója:

  • A NÖDIK fő feladatai közé tartozik az országos szántóföldi- és zöldségnövény génbank gyűjtemények fejlesztése, ezek agrobotanikai értékelő vizsgálata, dokumentálása és közreadása, valamint közép- és hosszú távú megőrzése hűtött magtárolókban, esetenként merisztéma kultúrákban. Ehhez kapcsolódik a helyi körülményekhez alkalmazkodott hazai tájfajták, ökotípusok és populációk eredeti termőhelyen („in situ”, „on-farm”) történő fenntartásának szervezése és irányítása.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

A gondjaira bízott növénygyűjteményekben a génbanki tevékenység szakmai támogatása, beleértve:

  • a gyűjteményekhez tartozó diszciplináris jártasság megszerzése és szinten tartása
  • közvetlen részvétel a gyűjtemények fejlesztésében
  • a génbanki tételek felszaporításának teljes körű végrehajtása, beleértve a szükséges izolációk szakszerű elvégzését.
  • a génbanki tételek deszkriptor listák alapján történő leírása, és egyéb növény-kísérleti, illetve kutatási feladatok végrehajtása
  • a gyűjteményekhez tartozó adatbázisok analízis szintű kezelése
  • közvetlen részvétel a gyűjteményekhez kapcsolódó kommunikációs tevékenységben

Elvárások:

  • egyetemi (MSc) kertészmérnök vagy agrármérnök végzettség,
  • magyar állampolgárság,
  • cselekvőképesség,
  • büntetlen előélet,
  • tárgyalóképes, legalább középfokú angol nyelvtudás,
  • legalább 3 év szakmai tapasztalat,
  • botanikai, taxonómiai ismeretek a kultúrnövények vonatkozásában,
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek,
  • kiváló kommunikációs képesség,
  • megbízhatóság, precizitás.

Előnyt jelent:

  • B. kategóriás jogosítvány,
  • kerti traktor vezetői engedély

A jelentkezés részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • részletes, fényképpel ellátott szakmai önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló okiratok másolata,
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázó hozzájárul személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggő kezeléshez,
  • eredményes felvétel esetén a büntetlen előéletet, illetve a foglalkoztatástól eltiltás hatálya alatt nem állást igazoló, 90 napnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány,
  • a benyújtandó iratokat pdf fájl formátumban kérjük csatolni.

A munkakör betölthetőségének időpontja:

  • A munkakör 2018. március 1-től betölthető.

Jelentkezési határidő: 2018. február 4.

A jelentkezés benyújtásának módja:

  • személyesen a Növényi Diverzitás Központ titkárságán vagy elektronikus formában az allashirdetes@mail.nodik.hu címen. A levél tárgyaként a „Kertészmérnök/Agrármérnök” megjelölést kérjük feltüntetni.

Személyes meghallgatás, döntés:

  • A kiválasztott jelentkezők meghallgatására várhatóan 2018. február 14-16. között kerül sor, a döntést 2018. február 23-ig hozza meg a meghallgatásra kijelölt Bizottság.

A munkaviszony időtartama:

  • határozott idejű munkaviszony a meghosszabbítás lehetőségével

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidős

A munkavégzés helye:

  • 2766 Tápiószele, Külsőmező 15.

További részletek: http://www.nodik.hu/?page_id=2341

Hozzászólás